Fasádne farby a omietky

Fasádne farby
Fasádna farba, ktorá dlhodobo povrch ochráni pred plesňou, riasami a znečistením. Vyberte si z našej širokej ponuky fasádnych farieb s odbornými riešeniami. Fasádna farba ekologická alebo vysoko kvalitná fasádna farba. Fasádne farby s dlhodobou životnosťou a vysokou odolnosťou najdete správne u nás v Stavebninách SUPERCOLORS

Vnútorné omietky na stenu
Voľba správnej omietky dokáže pozitívne zhodnotiť vlastnosti muriva, šetrí náklady, minimalizuje prácnosť a zabraňuje poruchám počas životnosti stavby. Navrhnúť najvhodnejší omietkový systém znamená poznať všetky požiadavky, ktoré budú na omietku kladené.

Ako postupovať pri výbere omietky?
Predtým ako sa pôjdete poradiť s odborníkmi alebo začnete hľadať informácie, skúste si zodpovedať a spísať odpovede na tieto otázky:

Aký mám podklad, ktorý idem omietať? Tehla, pórobetón, staré murivo a pod.
Aký konečný vzhľad omietky chcem dosiahnuť? Chcem úplne hladký gletovaný povrch, zahladený, zrnitý, štrukturovaný?
Aké mám prostredie? Bežné obytné priestory, miestnosti so zvýšenou vlhkosťou, namáhané priestory a pod.

Neexistuje jednoznačná a jednoduchá odpoveď. Aby ste si vybrali tú najlepšiu fasádnu omietku, spíšte si vaše požiadavky, priraďte im prioritu, hľadajte. V ponuke STAVEBNINÁCH SUPERCOLORS nájdete rôzne typy fasádnych omietok s rôznymi vlastnosťami a štruktúrami.

Prvá otázka, ktorú si položíme pri výbere fasádnej omietky je zväčša „Akú chcem mať farbu fasády". Fasáda však nie je iba o farbe, ale musí spĺňať okrem estetických požiadaviek aj ochrannú funkciu. Každý z nás má navyše iné nároky, predstavy a potreby. A tak pre každého môže byť to pravé „orechové" niečo úplne iné. Fasádne omietky rôznej zrnitosti pripravené na okamžitú aplikáciu chránia vášu stavbu pred poveternostnými podmienkami. Široká škála farebných odtieňov podľa vzorkovníkov výrobcov. Miešajú sa na objednávku zákazníka.

Fasádne farby a omietky